top of page
Pomáháme starším

S čím pomůžeme

Mezi jednu z hlavních aktivit Akademie Protěž patří právní poradna, ve které se pomocí bezplatných právních konzultací snažíme pomáhat osobám v nouzi a členům různých znevýhodněných skupin (seniorům, matkám samoživitelkám apod.) při řešení právních otázek, se kterými přicházejí v běžném životě do styku.

Soudní stůl

Jsme tu pro Vás

Zastihnout nás můžete na adrese Rybalkova 186/33, Praha 10 v úterý a čtvrtky od 15:00 do 17:00. Nicméně, pokud máte v plánu využít našich individuálních konzultací, tak nás nejdříve kontaktujte na emailu nebo telefonicky.

+420 737 842 879

Poradna
právní knihy

Video-knihovna

Současně s individuálními konzultacemi právní poradny se snažíme rozšiřovat povědomí o některých běžně řešených právních problematikách mezi společnost obecně a to pomocí vytváření uživatelsky příjemných, přehledných a zároveň jednoduše uchopitelných audio-visuálních materiálů chceme poskytnout široké veřejnosti možnost načerpat základy práva pro řešení nebo předcházení právních sporů.

 

Cílem jsme si v tomto ohledu stanovili zvyšování právní gramotnosti celé naší populaci, protože jenom skrz široce rozšířené vědomosti o právních základech našeho státu a politického zřízení se mohou napříč populací postupně snížit negativní dopady neznalosti práva, které se projevují zbytečnými spory, majetkovými ztrátami a v extrémních případech mohou jedincům zapříčinit propadnutí do dluhových spirál.

Video
Screenshot 2021-11-08 at 22.45.29.png

Jak vyřešit rozdělení majetku ve své poslední vůli, co se stane s dědictvím bez poslední vůle a jak předejít sporům o rozdělení pozůstalosti.

Sérii videí o dědickém právu najdete zde.

Oddlužení

Podepsání smlouvy

Jak si správně zařídit oddlužení a na co si dát pozor.

Momentálně pro vás připravujeme edukační materiály pokrývající tyto oblasti:​

„Rodinné právo přehledně a napříč jeho nezbytnými základy (i skrze některá jeho záludnější ustanovení)“

 

„Základy spolkového života – co dělat pro založení a co po něm, abyste postupovali řádně v rámci správy a hospodaření vlastního spolku“

 


„Spotřebitelská problematika, aneb co dělat, když jste na to sami“

 

„Přestupky, přestupkové řízení a správní orgány – jak správně postupovat pro minimalizaci jejich negativních dopadů pro vás a vaše blízké“

O nás

O nás

PROti TĚŽkostem

 

 

Dobrovolnické centrum Protěž, z. s.

IČ 22613218

Rybalkova 186/33, 101 00 Praha 10-Vršovice.
Číslo účtu: 2800438536/2010 Fio banka

Dobrovolnické centrum Protěž, z.s.

Nezisková organizace Protěž byla založena v roce 2004 jako kontaktní místo pro dobrovolnickou práci se seniory, zdravotně postiženými, znevýhodněnými dětmi a rodinami v krizi. Sdružuje dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat znevýhodněným jedincům a podporovat aktivní komunitní život občanů Prahy 10, kde má Dobrovolnické centrum Protěž své sídlo a působiště.

Projekt Akademie protěž vznikl za podpory

logo - mčp10.jpg
Logo_BW.jpg
Nadace ČEZ.png
casd.png
Reality Pankrác a.s..jpg
Vít Horák - Reality Pankrác a.s..png
bottom of page